Domingo, 7 de abril de 2019:

-Actividades de "Ourense ICC Week":

-10.00 horas: E-Sports, no Liceo de Ourense, continúa o maior encontro de gamers de Galicia ata ás 14.00 horas.

-19.00 horas: Clausura da "Ourense ICC Week" 2019, no Auditorio Municipal de Ourense, co monólogo "Las amígdalas de mis amígdalas, son mis amígdalas", de Luís Piedrahita.

Sábado, 6 de abril de 2019:

-12.00 horas: Entrega dos VI Premios "Estatuto de Autonomía de Galicia".- O presidente da Deputación de Ourense, Manuel Baltar, presidirá no Teatro Principal, o acto de entrega dos VI Premios "Estatuto de Autonomía de Galicia" de debuxo e redacción escolar, que convoca a Deputación de Ourense.

-Actividades de "Ourense ICC Week":

-9.00 horas: E-Sports, no Liceo de Ourense, continúa o maior encontro de gamers de Galicia.

-10.30 horas: ICC Kids, no centro cultural "Marcos Valcárcel", obradoiros de Stop Motion por idades: ás 10.30 horas para nenos de 7-8 anos; ás 11.30 horas de 9 e 10 anos; e ás 12.30 horas de 11 e 12 anos.

-12.00 horas: Tendencias musicais, nos Xardíns Padre Feijóo, actuacións musicais de Los Nastys, Joe Crepúsculo e Colectivo Dial.

-16.30 horas: Festivais de Cine, no centro cultural "Marcos Valcárcel", coa participación da subdirectora do Festival de Sitges, Mónica G. Massagué; a directora do BCN Film Fest, Contxita Casanovas; o director do Festival Cortocircuito, Pela del Álamo; e o coordinador artístico do OUFF, Miguel Anxo Fernández.

-17.30 horas: Entrega dos Premios "Rodolfo Prada" 2019, no centro cultural "Marcos Valcárcel", o vicepresidente da Deputación de Ourense, Rosendo Fernández, participará na entrega dos galardóns desta edición ao "Festival Agrocuir da Ulloa", ó "Festival Internacional Rebulir", e a José Antonio Viñas, director de Queixumes dos Pinos.

Venres, 5 de abril de 2019:

-10.00 horas: Acordos da Xunta de Goberno.- Na sala de prensa do Centro Cultural "Marcos Valcárcel" o deputado provincial de Cooperación, Pablo Pérez, dará conta dos acordos da Xunta de Goberno correspondente ao venres 5 de abril de 2019.

-10.30 horas: Presentación do "Campionato Galego de Inverno K2/C2".- Na sala de xuntas do Pazo Provincial terá lugar a presentación do "Campionato Galego Inverno K2/C2", acto no que participará o vicepresidente da Deputación de Ourense, Rosendo Fernández; o presidente da Federación Galega de Piragüismo, Alfredo Bea; o alcalde de Coles, Manuel Rodríguez; e o presidente de piragüismo Fluvial Allariz, José Manuel Fernández.

-11.30 horas: Visita ao Pazo dos Deportes.- O vicepresidente da Deputación de Ourense, Rosendo Fernández, visita no Pazo dos Deportes "Paco Paz" as obras levadas a cabo neste espazo da Deputación de Ourense para a adaptación de baños para persoas ostomizadas. Na visita, estará acompañado polo presidente e a coordinadora de proxectos de ACCU Ourense, Fernando Jiménez e Chri Álvarez.

-14.00 horas: Clausura do Consello de Patrimonio Histórico.- O presidente da Deputación de Ourense, Manuel Baltar, participará na clausura do Consello de Patrimonio Histórico, no Mosteiro de Santo Estevo de Ribas de Sil, en Nogueira de Ramuín.

-19.00 horas: Inauguración do programa "Abril Oteriano 2019".- O presidente da Deputación de Ourense, Manuel Baltar, participará na inauguración do programa "Abril Oteriano 2019", organizado pola Fundación Otero Pedrayo, e que terá lugar no Liceo de Ourense. Posteriormente, ás 19.15 horas, presentarase o libro "Del Orense antiguo y otras colaboraciones, de Ramón Otero Pedrayo en La Región (1958-1960)".

-Actividades de "Ourense ICC Week":

-9.00 horas: E-Sports, no Liceo de Ourense, comeza o maior encontro de gamers de Galicia.

-11.00 horas: Videoxogos, no Liceo de Ourense terá lugar a charla "Videoxogos: Dos riscos ás oportunidades", dirixida á mocidade de 12 a 17 anos, a cargo do doutor José Luis Montiel e do fundador de Mundo GT, Alfonso Rodríguez.

-12.00 horas: Animación 3D, na Sede Afundación en Ourense celebrarase unha masterclass a cargo de Anibal Santaella, Jesús Justicia e Inés Sánchez, da Escola Trazos.

-16.00 horas: Tendencias na tecnoloxía, na Sede Afundación en Ourense o director de contidos de "El País Retina", Jaime García Cantero, analizará o impacto do Internet das Cousas.

-18.30 horas: Música con Denominación de Orixe, na Fonte do Rei, actuarán Adriana Proenza e Soledad Vélez.

-19.30 horas: Foro "La Región", na Sede Afundación en Ourense, abordará o tema da industria musical, o presidente de Warner Music, José Carlos "Charly" Sánchez, e o xornalista musical, Vicente "Mariskal" Romero.

-21.00 horas: Música, concerto do cantante Kiko Veneno no Teatro Principal de Ourense.

Xoves, 4 de abril de 2019:

-10.30 horas: Campionato Galego de Kickboxing.- Na sala de xuntas do Pazo Provincial terá lugar a presentación do Campionato Galego de Kickboxing, acto no que participará o vicepresidente da Deputación de Ourense, Rosendo Fernández; a presidenta da Federación Galega de Kickboxing, Josefina González; e o concelleiro de Deportes do Concello de Ourense, Mario Guede.

-11.30 horas: III edición de "Ourencanto".- Na sala de xuntas do Pazo Provincial, presentación da III edición de Ourencanto, acto no que participará o vicepresidente da Deputación de Ourense, Rosendo Fernández; o alcalde de Ourense, Jesús Vázquez; a directora técnica e o produtor do evento, Cristina Rodríguez e Carlos Núñez; e a directora do Conservatorio de Música de Ourense, Purificación Iglesias.

-13.00 horas: "Ourense Strade Termal".- Na sala de xuntas do Pazo Provincial terá lugar a presentación de "Ourense Strade Termal", acto no que participará o presidente da Deputación de Ourense, Manuel Baltar; o alcalde da Cámara Municipal de Montalegre (Portugal), Orlando Alves; o gañador de La Vuelta 1986, Álvaro Pino; os alcaldes de Lobios e Muíños, Mª Carmen Yáñez e Plácido Álvarez; o xerente do Inorde, José Manuel Rodríguez; o director técnico do evento, Serafín Martínez; e os representantes de Grupo Caldaria e de Mitsubishi–TAR, Javier Soto e Juan López, respectivamente.

-Actividades da "Ourense ICC Week":

-10.00 horas: Patrimonio, no centro cultural "Marcos Valcárcel", debate sobre o Xadrez de San Rosendo. Participan: Leontxo García, Fernando Valdés e Anselmo López Carreira. Modera Pablo Culebras.

-16.00 horas: Industria Musical, no centro cultural "Marcos Valcárcel", presentación das liñas de traballo da Asociación de Festivais de Galicia da man do xerente da asociación, Xabier Alonso.

-17.30 horas: Industria Musical, no centro cultural "Marcos Valcárcel", o director da Axencia Galega das Industrias Culturais (AGADIC), Jacobo Sutil, presentará o Fest Galicia.

-19.00 horas: Foro "La Región", no centro cultural "Marcos Valcárcel", centrado na creatividade e a publicidade da man da directora xeral do Club de Creativos, Concha Wert.

- 20.30 horas: Industria Audiovisual, no centro cultural "Marcos Valcárcel", proxección do documental "In the middle of norway".

Mércores, 3 de abril de 2019:

-Actividades de "Ourense ICC Week":

-11.00 horas: Arquitectura e artesanía, da man da xornalista e historiadora Anatxu Zabalbeascoa, na Escola de Arte e Superior de Deseño.

-11.30 horas: III Premios María Luz Morales, no centro cultural "Marcos Valcárcel", coa participación do presidente da Deputación de Ourense, Manuel Baltar, dos finalistas, e dos representantes das deputacións provinciais da Coruña, Lugo e Pontevedra.

-17.00 horas: Actualidade, no centro cultural "Marcos Valcárcel", coa participación do músico e produtor musical Teddy Bautista e do xornalista e crítico musical Víctor Lenore.

-20.00 horas: Cara a cara con Iker Jiménez, no Teatro Principal de Ourense, o xornalista ofrecerá unha nova experiencia de comunicación nun encontro persoal e único co público.